Tό ραντεβού στόν αέρα
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Η ωρα !!

clock-desktop.com
Ελάτε να κουβεντιάσουμε

[ Copy this | Start New | Full Size ]
Πρόσφατα Θέματα
ΕΟΡΤΟΛΌΓΙΟ
Ανέκδοτα
Ανέκδοτα από το Asteiakia.gr
Πρόβλεψη ημέρας για διάφορες περιοχές
πρόγνωση καιρού από το weather.gr
Ροή είδήσεων
Αναλυτικά ζώδια
Τί παίζει τώραστήν ΤV.

 

Τίτλοι εφημερίδων
Φαρμακεία

Περίεργα και παράξενα

4 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Απ: Περίεργα και παράξενα

Δημοσίευση  Aννα 21.08.10 17:21

Η προσευχή του.. σεξ!



Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Proseyxi-coupleΗ καθολική Ιταλική εκκλησία ενθαρρύνει τα ζευγάρια να προσευχηθούν μαζί πριν κάνουν έρωτα.

Με βιβλίο που εξέδωσε η εκκλησία προτείνει στα ζευγάρια την προσευχή που θα έπρεπε να κάνουν πριν την ερωτική πράξη.

Σύμφωνα με τους συγγραφείς - ιερείς αυτό στοχεύει....

...στον εξαγνισμό των προθέσεών τους ώστε η ερωτική πράξη να μην χαρακτηρίζεται από την εγωιστική στάση των συντρόφων και να μην γίνεται χάριν της ηδονής.

Με την προσευχή το ανδρόγυνο εκλιπαρεί το Θεό "να τοποθετήσει μέσα σε μας την αληθινή αγάπη, την τρυφερότητα που ενώνει, την προσφορά, την συγχώρεση, την αγάπη" και να καλωσορίσει τη φυσική ένωση.

Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Απ: Περίεργα και παράξενα

Δημοσίευση  Aννα 21.08.10 17:24

Ερχεται η συντέλεια του κόσμου. Ελάτε μαζί μου



Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Naked-man_400«Ερχεται η συντέλεια του κόσμου. Ελάτε μαζί μου!» φώναξε και πήδηξε ολόγυμνος μέσα στη θάλασσα!

Αυτόπτες μάρτυρες ενός κωμικοτραγικού περιστατικού έγιναν νωρίς το βράδυ της Τετάρτης όσοι έτυχε να απολαμβάνουν τον καφέ τους σε γνωστό μαγαζί της παραλιακής, στην περιοχή της Βούλας, όταν ένας 43χρονος, ψηλόλιγνος, μελαχρινός άντρας άρχισε να παραληρεί πως είναι... μέγας προφήτης και στη συνέχεια τρέχοντας προς τη θάλασσα πέταξε ένα-ένα όλα του τα ρούχα. Το περιστατικό σημειώθηκε λίγο μετά τις οκτώ το βράδυ.

«Επινε πολύ ήρεμος καφέ με μια φίλη του. Υστερα από αρκετή ώρα η κυρία που καθόταν μαζί του έφυγε και μας είπε να φωνάξουμε την αστυνομία, αν τυχόν ο κύριος προκαλούσε κάποιο πρόβλημα» λέει ένας από τους υπαλλήλους του καταστήματος και περιγράφει:
«Οταν πήγα κοντά του να πληρωθώ, άρχισε να μου μιλάει για το σύμπαν, τα αστέρια και τη Δευτέρα Παρουσία. Μάλιστα με κάλεσε να πάω μαζί του. Αφού πλήρωσε, σηκώθηκε απότομα και άρχισε να τρέχει προς τη θάλασσα φωνάζοντας πως έρχεται η συντέλεια του κόσμου. Μέχρι να καταλάβουμε τι γινόταν πήδηξε μέσα στο νερό ολόγυμνος». Οσοι ήταν παρόντες έμειναν να κοιτούν αποσβολωμένοι, μέχρι που κάποιος τηλεφώνησε για βοήθεια.

Στην περιοχή έσπευσαν άντρες του Λιμεναρχείου Γλυφάδας προκειμένου να διαπιστώσουν περί τίνος επρόκειτο και αμέσως κάλεσαν ενισχύσεις. Δύο σκάφη του λιμενικού και ένα μικρότερο ιδιώτη προσπάθησαν να πλησιάσουν τον 43χρονο για να τον πείσουν να βγει στη στεριά, αλλά εις μάτην. Οι ώρες περνούσαν και το σκοτάδι δυσχέραινε ακόμη περισσότερο την κατάσταση. Ο 43χρονος άντρας που κολυμπούσε ψέλνοντας ύμνους είχε συμπληρώσει ήδη τέσσερις ώρες μέσα στο νερό.

Γύρω στις έντεκα το βράδυ ο επικεφαλής της επιχείρησης που στήθηκε για να βγάλουν από τη θάλασσα σώο και αβλαβή τον ολόγυμνο... προφήτη κάλεσε και άντρα του Σώματος Βατραχανθρώπων, ο οποίος βούτηξε και με περίσσεια επιδεξιότητα άρπαξε και ανέβασε τον μυστηριώδη κολυμβητή στο σκάφος, όπου τον τύλιξαν με μια πετσέτα. Στο μεταξύ, ο ψηλόλιγνος... σωτήρας προσπάθησε να βουτήξει ξανά στη θάλασσα φωνάζοντας πως εκεί βρίσκεται η λύτρωση.

Οι λιμενικοί επικοινώνησαν με τον αδελφό του άντρα, αλλά εκείνος αρνήθηκε να πάει να τον παραλάβει λέγοντας πως είναι μια συνηθισμένη κατάσταση. Τελικά κλήθηκε ασθενοφόρο και σύμφωνα με πληροφορίες, ο 43χρονος μεταφέρθηκε στο Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Αττικής, στο Δαφνί.

Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Απ: Περίεργα και παράξενα

Δημοσίευση  Aννα 21.08.10 17:25

Υπνοβάτης επέζησε μετά από πτώση από τον 4ο όροφο!



Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Ypnobatis_400Ρουμάνος γλύτωσε με μικροτραυματισμούς μετά από πτώση από ύψος 55ft από τον τέταρτο όροφο που βρισκόταν το διαμέρισμά του.
Ο 32χρονος Marius Purcariu από το Arad,βρέθηκε τυλιγμένος με μία κουρτίνα πάνω στο καπό ενός αυτοκινήτου που ήταν σταθμευμένο κάτω από το παράθυρο της κρεβατοκάμαράς του.
Στους γιατρούς είπε ότι δεν θυμόταν πώς έφτασε εκεί.
"Θυμάμαι έκλεισα την τηλεόραση και πήγα για ύπνο γύρω στις 2π.μ.
Μετά άκουσα θόρυβο και την γυναίκα μου να με φωνάζει από το παράθυρο.Πιστεύω ότι ήμουν πολύ τυχερός."
Οι γιατροί είπαν ότι είναι θαύμα που δεν έπαθε τίποτα χειρότερο παρά μόνο ένα σπασμένο πλευρό και ένα σπασμένο πόδι.
Θεωρούν ότι είναι μία σαφής περίπτωση υπνοβασίας και το γεγονός ότι χαλάρωσαν οι μύες του κατά τον ύπνο, του έσωσε την ζωή

Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Απ: Περίεργα και παράξενα

Δημοσίευση  Aννα 21.08.10 17:26

Είναι η πιο επικίνδυνη σε όλο το internet



Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Jessica-bielΤα μάτια σας 14. Προσοχή πολύ χρειάζεται, αν δείτε το όνομά της μην παρασυρθείτε.

Για 3η συνεχόμενη χρονιά η ...




McAfee μελετά το internet και κυρίως τα ονόματα των διασήμων που χρησιμοποιούνται σε spam mails που σκοπό έχουν να σας οδηγήσουν σε κακόβουλα προγράμματα. Μέχρι πρόσφατα την πρωτιά σε αυτό την είχε ο Brad Pitt. Τώρα όμως η ηθοποιός Jessica Biel πήρε τα πρωτεία. Ετσι αν δείτε κάποιο email που σας τάζει αισθησιακές φωτογραφίες ή οτιδήποτε άλλο σχετικό με την ηθοποιό προσοχή πολύ.

Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Απ: Περίεργα και παράξενα

Δημοσίευση  Aννα 21.08.10 17:27

Κάλεσε έλληνα μπαρμπέρη για το πιο ακριβό κούρεμα του κόσμου





Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 %CF%83%CE%BF%CE%B8%CE%BB%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%83Ο ΣΟΥΛΤΑΝΟΣ ΤΟΥ ΜΠΡΟΥΝΕΙ

Ο Σουλτάνος του Μπρούνει έκανε το πιο ακριβό κούρεμα που πρεπει να έχει κάνει άνθρωπος. Αντι να πληρώσει λίγα μόλις δολάρια σε κάποιον για να του κόψει τις τρίχες, έγινε γνωστό οτι ο Σουλτανος...
ξόδεψε περίπου 15,000 ευρώ για να μεταφέρει τον έλληνα κουρέα Ken Modestou απο το Λονδίνο και να τον κουρέψει. Εκτός απο το εξωφρενικό αυτό ποσό ο Σουλτάνος φιλοξένησε τον ελληνα σε πολυτελές ξενοδοχείο και του έκανε και άλλα δώρα

Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Απ: Περίεργα και παράξενα

Δημοσίευση  Aννα 21.08.10 17:29

Η πιο παράξενη είσοδος γάμου!


Έχει πάνω από 21,5 εκατομμύρια προβολές . Αυτή η είσοδος γάμου είναι πραγματικά κάτι το ξεχωριστό! Δείτε! το

Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Απ: Περίεργα και παράξενα

Δημοσίευση  Aννα 21.08.10 17:37

Τα "κουφά" του 11888!



Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Tilefonitries- Θέση 42, καληµέρα σας.
- Θα ήθελα τα Laser Line Clinics, τα ινστιτούτα αισθητικής.
- Για ποια περιοχή;
- Ε, τα κλασικά…πόδια, µασχάλες, µπικίνι… (φυσικά εµείς εννοούσαµε πόλη ή περιοχή πόλης!)...

- Θέση τάδε, καληµέρα σας.
- Θα ήθελα τον κύριο Παπαδόπουλο.
- Το µικρό;
- Μέσα είναι! Κοιµάται!

- Θέση τάδε, καληµέρα σας
- Γεια σας, θέλω το σχολείο στην στροφή.
- Ποιο σχολείο είναι στην στροφή, κυρία µου; Σε ποια πόλη είστε;
- Το σχολείο, καλέ! Εδώ στην στροφή, πιο κάτω!
- Ναι, κυρία µου, αλλά σε ποια πόλη είστε και σε ποια οδό είναι το σχολείο; Έστω, τι σχολείο είναι; Δηµοτικό, γυµνάσιο; Και σε ποια πόλη;
- Καλά, ποιο είναι στην στροφή δεν το ξέρεις; Εσύ σχολείο δεν πήγες;;; (τελικά ήταν το 2ο Γυµνάσιο Τρικάλων…


- Καλησπέρα, θέση τάδε
- Βρε, κορίτσι µου, καληµέρα! Να σε ρωτήσω κάτι;
- Βεßαίως, πείτε µου για ποια πόλη
- Εγώ είµαι στην Θήßα. Και κατά τις 12 έßαλα κατσικάκι στο φούρνο. Θα 'χει γίνει µέχρι να φτάσουν τα παιδιά απ' την Αθήνα;;;


- Καληµέρα, θέση τάδε
- Θέλω τον Ευάγγελο Ξανθόπουλο, αστυνοµικό, στην Θεσσαλονίκη.
- Στην Θεσ/κη δεν υπάρχει αυτό το όνοµα καταχωρηµένο
- Είναι ανάγκη, να το ßρεις!
- Υπάρχουν άλλοι Ξανθόπουλοι, αλλά όχι Ευάγγελος αστυνοµικός..
- Ψάξε µε άλλο αυτόµατο, Περαία, Βασιλικά οτιδήποτε!

Τέλος πάντων, κατέληξα να ψάχνω όλα τα περίχωρα της Θεσσαλονίκης, αλλά τίποτα.... Ο τύπος να τα 'χει πάρει και να φωνάζει µες στ' αυτί µου.
- Θέλετε να δω σε όλη την Κεντρική Μακεδονία;
- Να δεις και να το ßρείς! Ανάγκη λέµε!

Τελικά, καταλήγω να ψάχνω σε όλη την Κεντρική Μακεδονία, Δυτική και Ανατολική.
- Δεν υπάρχει, κύριε αυτό το όνοµα! Θέλετε κάποιο άλλο, κάποιον συγγενή; Δεν µπορώ να ψάξω σε όλη την Ελλάδα και είστε ήδη πάρα πολύ ώρα στην γραµµή!
- Όχι, δεν χρειάζεται! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ !!! Απλά έχω κάνει το νούµερο µου απόρρητο και ήθελα να δω µήπως µ' έχετε καταχωρήσει πουθενά αλλού!


- Καλησπέρα, θέση 18
- Θέλω τον γιο µου!
- Πού ßρίσκεται ο γιος σας;
- Στο Αλιßέρι! ¶ντε, γρήγορα!
- Τ' όνοµά του;
- Και τι σε νοιάζει εσένα;
- Πώς θα ßρω το τηλέφωνό του χωρίς όνοµα, κυρία µου;
- Ναι, ναι! Σας ξέρω εσάς, παλιό-πουτάνες! Θέλετε να τον τυλίξετε για το διαµέρισµα!

Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Απ: Περίεργα και παράξενα

Δημοσίευση  Aννα 21.08.10 17:47

Ήθελε σεξ...βρήκε 300 άντρες μέσω Facebook!!



Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Hot_girlΉθελε σεξ, βρήκε 300 άνδρες, συναντήθηκε με τους 100 και κατέληξε στο κρεβάτι με τους 50: αυτή είναι εν ολίγοις η ιστορία μιας 23χρονης Βρετανίδας, η οποία δημιούργησε μια σελίδα στο Facebook, προκειμένου να βρει ερωτικό σύντροφο.

Η πρωτοβουλία της αποδείχθηκε επιτυχής και ξεκίνησε ο «σεξουαλικός μαραθώνιος»…

Όπως αναφέρει σε δημοσίευμά της η εφημερίδα Sun, η Laura Michaels δημιούργησε τον περασμένο Σεπτέμβριο μια σελίδα στο κοινωνικό δίκτυο Facebook που την ονόμασε: «Έχω ανάγκη από σεξ». Ήδη από τα 10 πρώτα λεπτά είχαν εγγραφεί 35 από τους συνολικά 300 άνδρες που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα.

Από αυτούς, οι 100 άρχισαν να έχουν πιο στενή επικοινωνία μαζί της και μάλιστα η κοπέλα συναντήθηκε μαζί τους σε καφετέριες και άλλα στέκια, ενώ με τους 50 κατέληξε να έχει σεξουαλικές σχέσεις.

Η ιστορία όμως, η οποία κράτησε τρεις μήνες, έληξε άδοξα καθώς οι υπεύθυνοι του Facebook ακύρωσαν τη σελίδα της 23χρονης.

Εξηγώντας η ίδια τους λόγους του εγχειρήματος της, ανέφερε ότι προέβη στην κίνηση αυτή μετά από μια σειρά αποτυχημένων σχέσεων, που την έκαναν να μην θέλει πλέον κάτι σταθερό. Δήλωσε μάλιστα ότι γνωρίζει πως πολλοί από τους ερωτικούς της συντρόφους θα την θεώρησαν «πόρνη» και ότι άλλοι «ίσως να προσπαθήσουν να την τιμωρήσουν που είχε σεξουαλικές επαφές με τόσους πολλούς άνδρες».

Και συνεχίζει: «Εγώ όμως δεν το βλέπω έτσι. Ικανοποίησα απλώς και μόνο μια επιθυμία μου. Αισθάνομαι ελεύθερη και απελευθερωμένη και σκέφτομαι ότι ήταν θαυμάσιο που το Διαδίκτυο μου πρόσφερε μια τέτοια δυνατότητα. Γνωρίζω ότι είναι επικίνδυνο, αλλά το ρίσκο είναι μέρος της διέγερσης».

Η 23χρονη έσπευσε τέλος να δηλώσει ότι «με όλους έκανε ασφαλές σεξ»…

http://okokoras.blogspot.com/
Aννα
Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Η σατανική αλλά και ερωτική… κρεατοελιά

Δημοσίευση  Aννα 13.09.10 18:30

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 MasazΓια σεξουαλική επίθεση κατηγορείται 26χρονος θεραπευτής -όπως ο ίδιος ισχυριζόταν ότι ήταν- γιατί υποχρέωσε νεαρή γυναίκα να παραμείνει γυμνή σε όλη τη διάρκεια της τελετής περισυλλογής, ενώ ο «θεραπευτής» επιδίδονταν σε ερωτικές περιπτύξεις εις βάρος της συζύγου.

Σύμφωνα με την αστυνομία, το θύμα, μια έγγαμη 24χρονη κατέφυγε στον Ουκ Σοβάνι με τον σύζυγό της για να τον θεραπεύσει από τη σοβαρή ασθένειά του.
«Της είπε ότι μια κρεατοελιά που είχε στο σώμα της ευθυνόταν για την ασθένεια του άντρα της και πως αν δεν έκανε ακριβώς αυτά που της ζητούσε, ο σύζυγός της δεν θα γινόταν ποτέ καλά», δήλωσε εκπρόσωπος της αστυνομίας της Καμπότζης.
Μόλις η γυναίκα γδύθηκε, ο θεραπευτής μπήκε στο ειδικά διαμορφωμένο δωμάτιο και άρχισε να την φιλά και να την χαϊδεύει, ως μέρος της θεραπείας... κατά της κρεατοελιάς.
Η υπόθεση κατέληξε στο δικαστήριο με την 24χρονη να ζητάει αποζημίωση 1.400 δολαρίων.
ΑΠΕ
Aννα
Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Είσαστε έτοιμοι για το ιπτάμενο αυτοκίνητο;

Δημοσίευση  Aννα 13.09.10 18:34

Aννα
Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Σπερματοζωάρια με μύτη...

Δημοσίευση  Aννα 13.09.10 18:36

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 10155-clipart-picture-of-a-nose-mascot-cartoon-character-with-welcoming-open-arms
Μεγάλη αίσθηση προκάλεσε η ανακάλυψη του Χατ ότι τα ανθρώπινα σπερματοζωάρια διαθέτουν στην επιφάνειά τους τουλάχιστον 20 οσφρητικούς αισθητήρες, οι οποίοι σε πειραματικό επίπεδο αντιδρούν θετικά στη μυρωδιά του κρίνου. Τώρα ο Χατ θέλει να ανακαλύψει σε ποιες μυρωδιές μέσα στο σώμα ανταποκρίνονται όντως τα σπερματοζωάρια, όταν κατευθύνονται προς τα ωάρια.
Το Ίδρυμα Γερμανικής Επιστήμης τίμησαν τον Χανς Χατ, φυσιολόγο ειδικευμένο στην έρευνα της όσφρησης. Σε πρόσφατα πειράματά του έδειξε για παράδειγμα ότι το άρωμα του κρίνου (γνωστός και ως μυγκέ) είναι σε θέση να επηρεάσει τα σπερματοζωάρια στο δρόμο τους προς τα ωάρια.
Γνωρίζουμε πλέον ότι οι γυναίκες επιλέγουν τον ερωτικό τους σύντροφο και από την μυρωδιά του σώματός του. Είναι αδιάφορο αν φορά άρωμα. Η μυρωδιά του σώματος είναι τόσο μοναδική όσο το δακτυλικό αποτύπωμα», καταλήγει ο γερμανός επιστήμονας Χανς Χατ.
Πηγή: http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5659322,00.html
Aννα
Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Το μοναδικό αθάνατο ζώο στον κόσμο!

Δημοσίευση  Aννα 13.09.10 18:38

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Medusa_immortale

Η είδηση έχει ήδη κάνει το γύρο του κόσμου και προκαλεί το ενδιαφέρον της παγκόσμιας επιστημονικής κοινότητας. Η μέδουσα, που ζει στα νερά της Καραϊβικής, με το επιστημονικό όνομα Turritopsis nutriculα, είναι ένα ζώο μοναδικό σε ολόκληρο τον πλανήτη. Όχι μόνο αναγεννιέται, αλλά ουσιαστικά έχει τη δυνατότητα να ζει για πάντα, με αποτέλεσμα να υπάρχει κίνδυνος πλέον να κατακλύσει τις θάλασσες...
Όταν φτάσει στην ώριμη σεξουαλική ηλικία, η μέδουσα γίνεται ένα μικροσκοπικό διαφανές αερόστατο. Στη συνέχεια όμως αναμορφώνεται και ξεκινά ξανά να αναπτύσσεται. Η διαδικασία που ακολουθεί μοιάζει με την πορεία της κάμπιας που μεταμορφώνεται σε πεταλούδα, μόνο που για το πλάσμα αυτό δεν μεσολαβεί κανένα κενό στη ζωή του, δεν υπάρχει θάνατος.
Επιπλέον οι σαλαμάνδρες, τα βατράχια, ακόμη και οι πεταλούδες και πρόσφατα οι μέδουσες είναι πλάσματα... μαγικά! Διαθέτουν σημαντικές ικανότητες αναγέννησης και μεταμόρφωσης.
Έρευνα που πραγματοποιήθηκε από μοριακούς βιολόγους στο Σικάγο των ΗΠΑ έδειξε ότι η προστασία των ανθρώπινων κυττάρων ρυθμίζεται από μια πρωτεΐνη που σχετίζεται με τη γήρανση και ονομάζεται SIRT I.
Μέχρι σήμερα οι ερευνητές γνώριζαν για το ρόλο της συγκεκριμένης πρωτεΐνης στη μακροζωία, αλλά το σημαντικό γεγονός είναι η προστασία των κυττάρων από το στρες. Ο μηχανισμός του στρες είναι ένα φυσικό φαινόμενο που μπορεί να προκαλέσει ορισμένες πρωτεΐνες να ξεδιπλωθούν από τους συνήθεις σχηματισμούς τους, οδηγώντας τους σταδιακά σε κυτταρικό θάνατο, απόπτωση. Για την αποφυγή αυτή θανάτου των κυττάρων, ειδικός μηχανισμός μορίων από πρωτεΐνες ανακατασκευάζουν τα κατεστραμμένα τμήματα και τις επαναδιπλώνουν στο σωστό σχηματισμό.
Έτσι προλαμβάνεται ο κυτταρικός θάνατος και ουσιαστικά επιμηκύνεται η ζωή των κυττάρων. Οι ερευνητές πιστεύουν ότι η πρωτεΐνη SIRT1 θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί, ώστε να ενεργοποιήσει φυσικούς μηχανισμούς, πιστεύοντας ότι η συγκεκριμένη πρωτεΐνη μειώνεται όσο τα κύτταρα γερνάνε. Όλα τα παραπάνω οδηγούν την έρευνα στη σταδιακή επιβράδυνση της διαδικασίας γήρανσης.
Ωστόσο, οι ερευνητές προσπαθούν να ξεκλειδώσουν και τα μυστικά της αναγέννησης, μελετώντας τους τρόπους συμπεριφοράς ζώων που αναγεννιούνται από τον ίδιο τους τον εαυτό!
Τα αποτελέσματα των ερευνών μπορεί μια μέρα να βοηθήσουν τους ερευνητές να αναπαράγουν αυτή τη διαδικασία αναγέννησης ακρωτηριασμένων άκρων και στους ανθρώπους.
Θηλαστικά όπως και ο ίδιος ο άνθρωπος μπορεί να αναγεννήσουν το δέρμα τους ή να επανασυγκολήσουν τα σπασμένα τους κόκαλα. Οι σαλαμάνδρες όμως μπορούν να αντικαταστήσουν ολόκληρο ακρωτηριασμένο άκρο μέσα σε λίγες εβδομάδες. Μπορούν ακόμη να αναγεννήσουν τους κατεστραμμένους τους πνεύμονες ή να επιδιορθώσουν έναν κατεστραμμένο νωτιαίο μυελό, ακόμη και να αναπληρώσουν τμήματα του εγκεφάλου τους.
*Οι ιδέες υπάρχουν στη φύση ως πρότυπα και όλα τα άλλα μοιάζουν με αυτές και είναι ομοιώματά τους* . (Πλάτωνας από την Αθήνα) .
Σκεφτείτε τι θα συνέβαινε εάν μπορούσαν την ίδια ικανότητα να αποκτήσουν και οι άνθρωποι!
Πηγές:
Nature
News Release Anti-aging A little stress may keep cells yuothful www.sciencenews.org
Discover Immortality , One Cell at a Time
Discover How to Grow a New Limb Jellyfish Taking Over World's Ocean Shutting Down
Sigma Live Μικρόβιο "το ελιξίριο" της μακροζωίας.
και http://www.makthes.gr/index.php?name=News&file=article&sid=53626
Aννα
Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Οι αγελάδες με όνομα παράγουν περισσότερο γάλα

Δημοσίευση  Aννα 13.09.10 18:42

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 CowΟι αγελάδες οι οποίες έχουν ένα όνομα και απολαμβάνουν μεγαλύτερη φροντίδα από τον άνθρωπο, παράγουν περισσότερο γάλα, αποκαλύπτει μία βρετανική μελέτη που δόθηκε σήμερα στη δημοσιότητα.
Οπως εξήγησαν ερευνητές του Πανεπιστημίου του Νιουκάσλ στη βορειο-ανατολική Αγγλία, οι αγελάδες που τυγχάνουν μιας "εξατομικευμένης συμπεριφοράς" παράγουν έως και 250 λίτρα περισσότερο γάλα ετησίως:
"Οπως οι άνθρωποι αντιδρούν καλύτερα σε μία εξατομικευμένη συμπεριφορά, έτσι και οι αγελάδες είναι πιο ευτυχισμένες και πιο χαλαρές όταν τους δίνεις σημασία", εξηγεί η Κάθριν Ντάγκλας, επικεφαλής της μελέτης που δημοσιεύεται στην ηλεκτρονική εφημερίδα "Ανθρωζώο" (Anthrozoos).
Η ίδια επισημαίνει ότι δίνοντας προσοχή στην κάθε μία αγελάδα χωριστά και προσφωνώντας την με το όνομά της, βελτιώνεις όχι μόνον την ευζωία του ζώου και την αντίληψη που έχει αυτό για τον άνθρωπο, αλλά και το βοηθάς να "κατεβάζει" περισσότερο γάλα.
Η μελέτη διεξήχθη μεταξύ 516 εκτροφέων σε διάφορες περιοχές του Ηνωμένου Βασιλείου.

ΠΗΓΕΣ:ΑΠΕ
Aννα
Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Πούλησε τη 14χρονη κόρη του για μερικά κιβώτια μπύρας

Δημοσίευση  Aννα 13.09.10 18:43

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Beers_mexicoΈνας Μεξικανός που ζει στην Καλιφόρνια φυλακίσθηκε, γιατί πούλησε τη 14χρονη κόρη του για να εισπράξει μετρητά για να αγοράσει μπύρα και κρέας. Στη συνέχεια ειδοποίησε την αστυνομία γιατί ο αγοραστής και μελλοντικός σύζυγος της 14χρονης δεν τήρησε τη συμφωνία τους.
Η σύλληψη πραγματοποιήθηκε στην πόλη Γκρινφιλντ της κεντρικής Καλιφόρνιας, 225 χιλιόμετρα νότια του Σαν Φρανσίσκο. Στην πόλη αυτή κατοικούν πολλοί μετανάστες από την Οαχάκα, του Μεξικού και η περίπτωση αυτή είναι μια κλασσική σύγκρουση μεταξύ του ισχύοντος νόμου στην Καλιφόρνια και της παράδοσης των μεταναστών, σημειώνει η εφημερίδα Salinas Californian.
Ο Μαρσελίνο ντε Χεσούς Μαρτίνεζ, 36 χρόνων, δεν είχε ενημερωθεί για τα προβλήματα που θα προέκυπταν όταν πούλησε την κόρη του στον 18χρονο Μαργκαρίτο ντε Χεσούς Γκαλίντο έναντι 16.000 δολαρίων, 160 κιβωτίων μπύρας, 100 κιβωτίων αναψυκτικών, 50 κιβωτίων ισοτονικού ποτού, δύο κιβωτίων κρασιού και έξι πακέτων κρέατος, ανακοίνωσε η αστυνομία του Γκρίνφιλντ.
" Η 14χρονη έφηβος μετακόμισε στο σπίτι του Γκαλίντο και όταν το ποσό της ανταλλαγής δεν καταβλήθηκε, ο πατέρας της κάλεσε το αστυνομικό τμήμα του Γκρίνφιλντ για να πάρει πίσω την κόρη του", αναφέρεται στην ανακοίνωση της αστυνομίας.
Μετά την ανάκριση, το κορίτσι επέστρεψε στους γονείς της, αλλά ο πατέρας φυλακίστηκε με την κατηγορία της αποδοχής χρημάτων για την παραχώρηση ατόμου προς συγκατοίκηση και ο 18χρονος κατηγορείται για βιασμό ανηλίκου.
Aννα
Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Η πρώτη σύλληψη μέσω facebook

Δημοσίευση  Aννα 13.09.10 19:05

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Facebook-1Τον εντοπισμό και τη σύλληψη ενός διαρρήκτη θησαυροφυλακίων μέσω του facebook ανακοίνωσε η αστυνομία της Νέας Ζηλανδίας, κάνοντας λόγο για την «πρώτη σύλληψη μέσω facebook».
Η αστυνομία του Κουινστάουν της Νότιας Νέας Ζηλανδίας ανήρτησε στο facebook σκηνές που είχαν καταγραφεί σε κάμερες ασφαλείας και φωτογραφίες οι οποίες έδειχναν το πρόσωπο του ανθρώπου καθώς προσπαθούσε να διαρρήξει το χρηματοκιβώτιο μίας ταβέρνας προχθές Δευτέρα.
«Ο κατηγορούμενος ταυτοποιήθηκε μετά την προβολή στο facebook μίας ταινίας και φωτογραφιών του, αναγνωρίστηκε από άτομα που τον είδαν τόσο στο facebook, όσο και στην τηλεόραση, η οποία πρόβαλε στα δελτία ειδήσεων τις εικόνες από το facebook», ανέφερε η αστυνομία σε ανακοίνωση που αναρτήθηκε στη σελίδα της στο μεγαλύτερο κοινωνικό δίκτυο του κόσμου.
Ο δράστης, ο οποίος δεν κατονομάζεται, είναι ηλικίας 21 ετών και κάτοικος του Κουινστάουν και σύμφωνα με τα τοπικά Μ.Μ.Ε., ζεστάθηκε την ώρα που προσπαθούσε να διαρρήξει το χρηματοκιβώτιο με αποτέλεσμα να βγάλει το σκούφο του και να αποκαλύψει το πρόσωπό του το οποίο κατεγράφη από κρυφή κάμερα ασφαλείας.
«Είναι ένας ανόητος νεαρός, το δωμάτιο είναι μικρό και ζεσταίνεται πολύ εύκολα και στις καλύτερες των περιπτώσεων», δήλωσε ο βοηθός διευθυντής του μπαρ Μελ Μακέλι, ο οποίος προσέθεσε ότι προφανώς ο νεαρός δεν κατάλαβε ότι υπήρχε κάμερα μέχρι την τελευταία στιγμή που κοίταξε γύρω και έμεινε έκπληκτος, η απογοήτευση φαίνεται στο πρόσωπο του».
Το προσωπικό του μπαρ δεν αναγνώρισε το νεαρό άνδρα, αλλά, ο ΜακΚέλι υποπτεύεται ότι ήταν πρώην εργαζόμενος εξ αιτίας της γνώσης του για τους χώρους.
Δεν είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιείται το facebook για τον εντοπισμό παραβατών καθώς τον προηγούμενο Νοέμβριο, ένας αυστραλός εστιάτορας το χρησιμοποίησε για να εντοπίσει πέντε νεαρούς που έφυγαν αφήνοντας απλήρωτο ένα μεγάλο λογαριασμό και τελικά κατάφερε να τον πληρώσουν.
ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ
Aννα
Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Απ: Περίεργα και παράξενα

Δημοσίευση  ΔΕΣΠΟΙΝΑ 28.09.10 17:09

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Mothman-1

Μία γυναίκα από το York της Αγγλίας φωτογράφισε κάτι πολύ παράξενο κατά τη διάρκεια των φετινών καλοκαιρινών διακοπών της.
Η Αbbey Linfoot, 22 ετών, επισκέφθηκε πριν λίγους μήνες την Ευρώπη μαζί με το αγόρι της και τράβηξαν μία πολύ παράξενη φωτογραφία σε ένα δρόμο της Νυρεμβέργης στη Γερμανία.
Όταν κοίταξε τη φωτογραφία προσεκτικότερα, παρατήρησε κάτι πάνω από τα κτίρια της φωτογραφίας το οποίο δεν μπόρεσε να εξηγήσει.


Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Weird_photo_from_Nuremberg_1

«Τραβήξαμε πολλές φωτογραφίες στο ταξίδι μας αλλά σχετικά με τη συγκεκριμένη φωτογραφία, όταν επιστρέψαμε πίσω στο αυτοκίνητο, παρατήρησα ότι κάτι παράξενο είχε αποθανατιστεί», είπε η Abbey, η οποία σπουδάζει στο Πανεπιστήμιο του Newcastle. «Απλά σκέφτηκα τι είναι αυτό; Είναι πολύ περίεργο, αλλά δεν μπόρεσα να το εξηγήσω», πρόσθεσε.
Η νεαρή γυναίκα έδειξε τη φωτογραφία στους φίλους, την οικογένειά της και σε έναν φοιτητής φωτογραφίας αλλά κανείς τους δεν μπόρεσε να δώσει μία σαφή εξήγηση.


Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Weird_photo_from_Nuremberg_2

«Σκέφτηκα ότι πρόκειται για έναν άγγελο, για ένα χερουβείμ», είπε έκπληκτη η μητέρα τής, Bev. «Επίσης, μου ήρθε στο μυαλό ο Buzz (κινηματογραφικός ήρωας της ταινίας Toy Story) αλλά θα μπορούσε κάλλιστα να είναι μία μέλισσα ή ένα είδος εντόμου», πρόσθεσε.
Η ίδια, πάντως, έψαξε, βρήκε και συνέδεσε κάπως… «περίεργα» τη φωτογραφία με ένα ατύχημα που σημειώθηκε κοντά στη Νυρεμβέργη στις 5 Σεπτεμβρίου όταν σε ένα show που γινόταν στον αέρα βρήκε το θάνατο ένας άνθρωπος και τραυματίστηκαν άλλοι 40.

Τι πιστεύετε ότι είναι αυτό που απαθανάτισε ο φακός; Παιχνίδια του φακού με το φως, κάποιο είδος εντόμου ή κάτι άλλο;
Προσωπικά δε μπορώ να πω τι είναι, αλλά… δεν σας θυμίζει λίγο τον θρυλικό Mothman;


(Πηγή)Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Weirdnews_logo3

(Mothman έχει περιγραφεί ως ένας άνθρωπος μεγέθους πλάσμα με λαμπερά κόκκινα μάτια και τα φτερά μιας πεταλούδας.)
ΔΕΣΠΟΙΝΑ
ΔΕΣΠΟΙΝΑ
Ανώτατο μέλος
Ανώτατο μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 522
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2010
Ηλικία : 68
Τόπος : αθηνα

http://dream.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Παντρεύτηκε το... σκύλο του!

Δημοσίευση  Aννα 04.12.10 19:53

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Skilos%2003112010Το σκύλο του παντρεύτηκε ένας άνδρας από το Κουίνσλαντ της Αυστραλίας και η τελετή έγινε στο πάρκο της γειτονιάς!

Ο 20χρονος για να δείξει την αγάπη του στο πέντε ετών Λαμπραντόρ μάζεψε τους φίλους του, πήγαν στο πάρκο και τέλεσαν την περίεργη αυτή τελετή.

"Αυτό ήταν μια εκδήλωση που διοργάνωσα με τους φίλους μου απλά για να είμαστε μαζί. Ήταν πραγματικά διασκεδαστικό. Είμαστε όλοι καλοντυμένοι" και πρόσθεσε "Το θέμα είναι ότι στην πραγματικότητα δεν μπορεί κάνεις να παντρευτεί το σκύλο του".

Ο άνδρας πρόσθεσε ότι, ενώ αγαπά το σκύλο του η σχέση τους είναι καθαρά "πλατωνική" ελπίζοντας ότι κάνεις δε θα ενοχληθεί με την ασυνήθιστη αυτή κίνηση.

zougla.gr
Aννα
Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περίεργα και παράξενα - Σελίδα 2 Empty Η άλλη όψη της ζωής

Δημοσίευση  Aννα 25.01.11 21:48

Ανθρώπινα μέλη στο στομάχι κροκόδειλου
Εξετάσεις DNA πραγματοποίησε η αστυνομία της βόρειας Αυστραλίας προκειμένου να διακριβώσει σε ποιον ανήκουν τα ανθρώπινα μέλη που βρέθηκαν μέσα στο στομάχι ενός κροκόδειλου μήκους 4.3 μέτρων, μετέδωσαν τα αυστραλιανά μέσα ενημέρωσης

Ανακάλυψη κρανίου γιγάντιου προϊστορικού πουλιού
Ανακαλύφθηκε απολίθωμα γιγάντιας προγόνου της πάπιας και της χήνας με δόντια και φτερά σε μέγεθος μικρού αεροπλάνου

Στα "στρεσαρισμένα" φυτά αρέσει η ασπιρίνη
Τα "στρεσαρισμένα" φυτά παράγουν ένα χημικό σαν ασπιρίνη, που πιθανώς τα βοηθά ν' αντισταθούν στη βλάβη που τους προκαλούν οι εξωτερικές συνθήκες σύμφωνα με ερευνητική ομάδα του Εθνικού Κέντρου Ατμοσφαιρικών Ερευνών του Κολοράντο

Σκηνοθέτησε το θάνατό του και φυλακίστηκε
Ποινή φυλάκισης δύο ετών και τεσσάρων μηνών θα εκτίσει ένας Νεοζηλανδός, ο οποίος σκηνοθέτησε τον θάνατό του προκειμένου να αποφύγει τα χρέη και τα προβλήματα γάμου που αντιμετώπιζε

Στη Χάγη η υπόθεση του τάφου του Αχιλλέα
Ένας σκληρός, δικανικός πόλεμος ξεκίνησε μεταξύ της Ρουμανίας και της Ουκρανίας, στο Διεθνές Δικαστήριο της Χάγης. Οι δύο χώρες, σύμφωνα με την ιστοσελίδα της Ντόιτσε Βέλε διεκδικούν την περιοχή που υποτίθεται ότι είναι θαμμένος ο ομηρικός Αχιλλέας

Από βέβαιο πνιγμό
Ο 43χρονος Bryan Rocco έτρωγε ενώ οδηγούσε, με αποτέλεσμα μια ροδέλα κρεμμυδιού να κολλήσει στο λαιμό του. Ο άνδρας πνιγόμενος λιποθύμησε με αποτέλεσμα το αυτοκίνητο του να ξεφύγει από την πορεία του, να περάσει στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας, να χτυπήσει στο κράσπεδο και τελικά να σταματήσει την ξέφρενη πορεία του πέφτοντας πάνω σε ένα δέντρο στην άκρη του δρόμου.Η ισχυρή σύγκρουση είχε ως αποτέλεσμα η ροδέλα τελικά να ξεκολλήσει από το λαιμό του κι έτσι ο 43χρονος να σωθεί από βέβαιο πνιγμό και μάλιστα χωρίς να τραυματιστεί από το ατύχημα.

Νεκροψία σε ζωντανό

Ναι... το είδαμε κι αυτό. Νεκροψία σε ζωντανό. Μην αγχώνεστε δεν έγινε στην Ελλάδα αλλά στην Βενεζουέλα. Μάρτυρας ο 33χρονος Carlos Camejo που μετά από τροχαίο μεταφέρθηκε κατευθείαν στο νεκροτομείο. Εκεί οι ιατροδικαστές άρχισαν την νεκροψία. Όταν όμως πήγαν να κάνουν τομή στο πρόσωπο του.....ας το πούμε "νεκρού", το θύμα άρχισε να αιμορραγεί. Ο κακομοίρης ήταν αναίσθητος και ο αφόρητος πόνος τον έκαναν να "ξυπνήσει".

O ίδιος ο "νεκρός" δήλωσε «Ήμουν αναίσθητος αλλά συνήλθα εξαιτίας του αφόρητου πόνου». «Η γυναίκα μου κλήθηκε στο νεκροτομείο για να αναγνωρίσει το πτώμα μου και τελικά με βρήκε να περπατάω στο διάδρομο» πρόσθεσε.

Δεν μπορούσε να συντάξει ούτε μια πρόταση στα αγγλικά

Ο 18χρονος Matej Kus, ο οποίος δεν μπορούσε να συντάξει ούτε μια πρόταση στα αγγλικά, έτρεχε πριν από λίγες μέρες σε αγώνες ταχύτητας με μηχανές στην Γλασκόβη, όταν έχασε τον έλεγχο της μοτοσικλέτας που οδηγούσε, έπεσε στην άσφαλτο και χτυπήθηκε κατά λάθος στο κεφάλι από διερχόμενο αντίπαλο του. Αφού έμεινε αναίσθητος επί 45 λεπτά, συνήλθε ρωτώντας τους τραυματιοφορείς σε άπταιστα αγγλικά που βρισκόταν και τι είχε συμβεί. Για τις επόμενες 48 ώρες, όσο δηλαδή διήρκεσε η μερική αμνησία του 18χρονου, επικοινωνούσε με τους γύρω του στα αγγλικά. Όταν όμως επανήλθε πλήρως η μνήμη του,εξαφανίστηκε η «ικανότητα» του στα αγγλικά. "

Tο λάθος του μάγου
«Θα σας κάνω αλεξίσφαιρους!» είχε υποσχεθεί ο γιατρός - μάγος χωριού της Γκάνας σε 15 νεαρούς άνδρες, για να πουλήσει τα «μαγικά» του βότανα. O 23χρονος Aλεομπίγκα Aμπερίμα τον πίστεψε και, αφού ακολούθησε τις οδηγίες, ζήτησε από έναν φίλο του να τον πυροβολήσει. Περιττό να πούμε ότι δεν είχε γίνει αλεξίσφαιρος... Eμεινε στον τόπο.

Σου άρεσε αγάπη μου;
Χωρίςφυσικά να έχουν διαβάσει ποτέ τους Kοσμοπόλιταν, οι θηλυκές πέστροφες καταφέρνουν να προσποιούνται οργασμό ξεγελώντας τους αρσενικούς με τους οποίους ζευγαρώνουν! Aυτό τουλάχιστον διαπίστωσαν Σουηδοί ιχθυολόγοι σε 69 από τα 117 ζευγαρώματα που παρακολούθησαν, στο πλαίσιο έρευνας για την γονιμότητα των νόστιμων ψαριών. Mία εξήγηση είναι ότι, προσποιούμενες οργασμό, οι θηλυκές κρατούν τα ωάρια τους μέχρι να έρθει κάποιο πιο ...ελκυστικό αρσενικό για να τα γονιμοποιήσει.

Bοσκός, θύμα προβάτου
Tα πρόβατα του 20χρονου Aιγύπτιου Bεδουίνου Mοκτάρ Φαντί έβοσκαν αμέριμνα και εκείνος ξάπλωσε στη σκιά ενός δέντρου για να κοιμηθεί λιγάκι, με το όπλο του αγκαλιά για την περίπτωση που κάποιος ζωοκλέφτης θα προσπαθούσε να επωφεληθεί. Λίγη ώρα αργότερα ακούστηκε ένας πυροβολισμός, οι άλλοι Bεδουίνοι έτρεξαν και τον βρήκαν νεκρό. Tι είχε συμβεί; Zωηρό πρόβατο τον πλησίασε και πάτησε κατά λάθος τη σκανδάλη... Δίκη δεν αναμένεται να γίνει.


Aννα
Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης