Tό ραντεβού στόν αέρα
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Η ωρα !!

clock-desktop.com
Ελάτε να κουβεντιάσουμε

[ Copy this | Start New | Full Size ]
Πρόσφατα Θέματα
ΕΟΡΤΟΛΌΓΙΟ
Ανέκδοτα
Ανέκδοτα από το Asteiakia.gr
Πρόβλεψη ημέρας για διάφορες περιοχές
πρόγνωση καιρού από το weather.gr
Ροή είδήσεων
Αναλυτικά ζώδια
Τί παίζει τώραστήν ΤV.

 

Τίτλοι εφημερίδων
Φαρμακεία

Στην Τρόικα μαλάκας και στον μετανάστη μάγκας

Πήγαινε κάτω

Στην Τρόικα μαλάκας και στον μετανάστη μάγκας Empty Στην Τρόικα μαλάκας και στον μετανάστη μάγκας

Δημοσίευση  Aννα 03.07.11 19:02

]Στην Τρόικα μαλάκας και στον μετανάστη μάγκας Pontikia

Σοσιαλισμός ή βαρβαρότητα ήταν το ιδεολογικό δίλημμα που μας είχε θέσει προεκλογικά ο σημερινός πρωθυπουργός. Και κανείς δεν μπορεί να τον κατηγορίσει ότι μ
Στην Τρόικα μαλάκας και στον μετανάστη μάγκας Pontikia
Σοσιαλισμός ή βαρβαρότητα ήταν το ιδεολογικό δίλημμα που μας είχε θέσει προεκλογικά ο σημερινός πρωθυπουργός. Και κανείς δεν μπορεί να τον κατηγορίσει ότι μας κορόιδεψε καθώς δεν θυμάμαι να το είχε απαντήσει. Προφανώς τώρα γνωρίζουμε ποια ήταν η απάντηση.
Στην Τρόικα μαλάκας και στον μετανάστη μάγκας Competition
Κι εγώ όπως και όλοι μας πιστεύω έχουμε μείνει άναυδοι με την έξαρση της εγκληματικότητας. Ποιος να το περίμενε ότι με το ένα εκατομμύριο ανέργους, τη συρίκνωση της οικονομίας, τη γενίκευση της φτώχειας και την απώλεια κάθε ελπίδας ότι αύριο μπορεί να είναι μια καλύτερη μέρα, θα καταλήγαμε στη ραγδαία άνοδο της εγκληματικότητας και με μορφές εξαιρετικά βίαιες. Έχω πέσει απ’ τα σύννεφα.
Στην Τρόικα μαλάκας και στον μετανάστη μάγκας Andjusticeisdead
Νομίζω θα συνταχθώ κι εγώ με αυτούς που πιστεύουν ότι αυτό που λείπει είναι περισσότερη αστυνόμευση. Με περισσότερη αστυνομία και πιο ελεύθερη να δράσει κατά των εγκληματιών είναι βέβαιο πως θα μειωθεί η απόγνωση και η πείνα και θα σταματήσει η εγκληματικότητα. Οι άνθρωποι θα πεθαίνουν ήσυχα, ήσυχα στη γωνιά τους. Και θα γίνουμε και η πρώτη χώρα στην ανθρώπινη ιστορία που με αύξηση της φτώχειας είχε μείωση της εγκληματικότητας. Η άλλη λύση είναι η κυβέρνηση να καταφέρει να μας βγάλει γρήγορα από την κρίση.
Στην Τρόικα μαλάκας και στον μετανάστη μάγκας Yoga-man
Παρακολουθώ κι εγώ τη δράση των χρυσαυγητών και διάφορων νοικοκυραίων στο πλάι τους που βρήκαν ευκαιρία να λεονταρίσουν τσάμπα κατά ανυπεράσπιστων ανθρώπων. Όλο και περισσότερο καταλήγω στο ότι μάλλον η Ελλάδα μετά από 3000 χρόνια ιστορίας έκλεισε τον κύκλο της και βρίσκεται ξανά εκεί απ’ όπου ξεκίνησε. Στις ρίζες της. Τον πρώιμο ανθρωποπίθηκο. Αυτό κι αν είναι αποανάπτυξη…
Στην Τρόικα μαλάκας και στον μετανάστη μάγκας Ape-fasist
Απ’ ότι καταλαβαίνω από το όλο σκηνικό, την ελεύθερη βία των χρυσαυγητών, τη συνεργασία της αστυνομίας, το τσάκισμα των διαδηλωτών και τη χαμογελαστή αδιαφορία της κυβέρνησης έχουμε διολισθήσει σε φάση χούντας στην οποία δεν διώκεται προς το παρόν το φρόνημα. Η κυβέρνηση απλώς απολαμβάνει να είναι στην Αθήνα οι ληστές της Τρόικα και η κοινωνία να σπαράσσεται από το έγκλημα και τη φασιστική βαρβαρότητα. Άλλωστε η αυτοδικία των χρυσαυγητών συμβαδίζει με την ιδιωτικοποίηση δημόσιων υπηρεσιών. Οι μπάτσοι θα παραμείνουν στο δημόσιο μόνο ως σώμα καταστολής διαδηλώσεων.

Καλά βαθιά μεσάνυχτα να έχουμε. Ο πολιτισμός σταματά εδώ….

Kαι μια
καλή σχετική ανακοίνωση από την Ανοιχτή Πόλη

Στην Τρόικα μαλάκας και στον μετανάστη μάγκας Elvetia1
Aννα
Aννα
Αdmin
Αdmin

Αριθμός μηνυμάτων : 4835
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

https://randevou-ston-aera5.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης